Z ostatniej chwili
: STOWARZYSZENIE "WOLNI I SOLIDARNI 1980 - 1989" ZAPRASZA NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI PAWŁA PERCHELA I ROBERTA ADAMCZYKA "STARACHOWICKA ANTYKOMUNA NARODZINY SOLIDARNOŚCI" W DNIU 27 SIERPNIA O GODZ. 17:00 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ PRZY UL. KOCHANOWSKIEGO 5.    ****     W DNIACH 28 – 30 SIERPNIA ODBĘDĄ SIĘ DNI STARACHOWIC. IMPREZA ODBĘDZIE SIĘ NA STARACHOWICKIM RYNKU. WYSTĄPIĄ M.IN. THE CHANCE, JOSE TORREZ SLASA TROPICAL, ELEKTRYCZNE GITARY.     ****     DO 31 SIERPNIA KRYTA PŁYWALNIA BĘDZIE NIECZYNNA Z POWODU PRZERWY TECHNOLOGICZNEJ.    ****     W STARACHOWICACH N/N SPRAWCA WŁAMAŁ SIĘ DO JEDNEGO Z MIESZKAŃ W BLOKU, SKĄD DOKONAŁ KRADZIEŻY TELEWIZORA ORAZ SUBWOOFERA O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2500 ZŁOTYCH NA SZKODĘ WŁAŚCICIELA.text#0 KOMISJA MIĘDZYZAKŁADOWA NSZZ SOLIDARNOŚĆ W MAN TRUCKS & BUSES ZAPRASZA NA UROCZYSTOŚĆ ODSŁONIĘCIA TABLICY POŚWIĘCONEJ LEGENDARNEJ DZIAŁACZCE OPOZYCYJNEJ I ZWIĄZKOWEJ ANNIE WALENTYNOWICZ W DNIU 23 SIERPNIA O GODZ. 13:00 W KOŚCIELE ŚWIĘTEJ TRÓJCY.     ****     W STARACHOWICACH NA TERENIE JEDNEJ Z FIRMY N/N SPRAWCA WŁAMAŁ SIĘ DO JEDNEJ Z SZAFEK SKĄD DOKONAŁ KRADZIEŻY WKRĘTARKI O WARTOŚCI 500 ZŁOTYCH.     ****     AUTOMOBILKLUB KIELECKI ODDZIAŁ W STARACHOWICACH ZAPRASZA SYMPATYKÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO DO UDZIAŁU W KONKURSIE JAZDY SPORTOWEJ- STAROES- IV RUNDA. ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ NA ULICY BATALIONÓW CHŁOPSKICH ORAZ NA PLACU TARGOWYM PRZY UL. TARGOWEJ 23 SIERPNIA. POCZĄTEK GODZ. 10:30.    ****     MUZEUM PRZYRODY I TECHNIKI ZAPRASZA NA WERNISAŻ WYSTAWY „KAMIENNE PAPROCIE”, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 21 SIERPNIA 2015 O GODZ. 17:30 W WIEŻY CIŚNIEŃ.    ****     OD DNIA 26 SIERPNIA WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I DRÓG STAROSTA POWIATOWEGO W STARACHOWICACH PO ZAKOŃCZENIU REMONTU WRACA NA DOTYCHCZASOWE MIEJSCE. W ZWIĄZKU Z KONIECZNOŚCIĄ PRZENIESIENIA URZĄDZEŃ KOMPUTEROWYCH, W DNIU 25 SIERPNIA 20 WYDZIAŁ BĘDZIE NIECZYNNY. OD WRZEŚNIA ZAINSTALOWANY ZOSTANIE SYSTEM KOLEJKOWY Z ZACHOWANIEM MOŻLIWOŚCI TELEFONICZNEGO UMÓWIENIA SIĘ NA KONKRETNY TERMIN.     ****     ZARZĄD POWIATU OGŁOSIŁ KONKURS NA ZASTĘPCĘ DYREKTORA POWIATOWEGO ZAKŁADU OPIEKI ZDROWOTNEJ DO SPRAW MEDYCZNYCH. OFERTY MOŻNA SKŁADAĆ DO 24 SIERPNIA.    ****     DYREKTOR PCPR W STARACHOWICACH PRZYPOMINA, ŻE 31 SIERPNIA UPŁYWA TERMIN PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW W RAMACH MODUŁU I PILOTAŻOWEGO PROGRAMU PFRON „AKTYWNY SAMORZĄD”. W RAMACH PROGRAMU OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE ZE ŚRODKÓW PFRON KOSZTÓW: UZYSKANIA PRAWA JAZDY KATEGORII B; SZKOLENIA W ZAKRESIE OBSŁUGI SPRZĘTU ELEKTRONICZNEGO NABYTEGO W RAMACH PROGRAMU; UTRZYMANIA SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ POSIADANEGO WÓZKA INWALIDZKIEGO O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM; ZAKUPU PROTEZY KOŃCZYNY, W KTÓREJ ZASTOSOWANO NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE; UTRZYMANIA SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ POSIADANEJ PROTEZY KOŃCZYNY, W KTÓREJ ZASTOSOWANO NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE; POBYTU DZIECKA W ŻŁOBKU LUB PRZEDSZKOLU. W PRZYPADKU PYTAŃ PROSIMY O KONTAKT POD NR TEL. 41 2748806 W. 23.  
Drukuj

Zbliża się do końca czas na składanie wniosków o dofinansowanie

Data: . Opublikowany w Aktualności

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach informuje, że termin składania wniosków o dofinansowanie w ramach Modułu II (pomoc osobom niepełnosprawnym w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym) pilotażowego programu „Aktywny Samorząd” finansowanego ze środków PFRON upływa 30 września 2013 r. Druki wniosków dostępne są na stronie www.pcprstarachowice.pl. Kontakt: PCPR w Starachowicach, ul. Radomska 70, Tel. 41 2748866 w. 23.

W ramach Modułu II osoby niepełnosprawne mogą uzyskać dofinansowanie ze środków PFRON do:1) opłaty za naukę (czesne),

2) na pokrycie kosztów kształcenia,

3) na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego – w przypadku osób, które mają wszczęty przewód doktorski, a nie są uczestnikami studiów doktoranckich. 

 

Warunki uczestnictwa osoby niepełnosprawnej w programie w Module II:

1) znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności,

2) nauka w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium lub przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

Maksymalna kwota dofinansowania w ramach Modułu II kosztów dotyczących   I  semestru roku akademickiego 2013/2014 wynosi:

1) dla opłaty za naukę (czesne) – 3 000 zł,

2) dla dodatku na uiszczenie opłaty za przeprowadzenie przewodu doktorskiego – 3 000 zł,

3) dla dodatku na pokrycie kosztów kształcenia:

- w przypadku osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności – 800 złotych,

- w przypadku osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – 500 złotych.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.