Z ostatniej chwili
:          ***     DO ŚMIERTELNEGO WYPADKU DOSZŁO NA ULICY ZGODNEJ. KIERUJĄCY SAMOCHODEM OSOBOWYM POTRĄCIŁ NA PASACH KOBIETĘ. NA SKUTEK ODNIESIONYCH OBRAŻEŃ KOBIETA ZMARŁA NA MIEJSCU. ULICA ZGODNA BĘDZIE ZAMKNIĘTA PRZEZ KILKA NAJBLIŻSZYCH GODZIN.     ***     W NIEDZIELĘ PALMOWĄ ODBĘDZIE SIĘ, TRADYCYJNIE PREZENTACJA WIELKICH PALM. PO RAZ PIERWSZY W STARACHOWICACH PALMY BĘDZIE MOŻNA ZOBACZYĆ W KOŚCIELE P.W. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PODCZAS PROCESJI W NIEDZIELĘ PALMOWĄ O GODZ. 11:00.     ***     12 KWIETNIA O GODZ. 17:00 W MUZEUM PRZYRODY I TECHNIKI ZOSTANIE OTWARTA WYSTAWA HANAN PACHA BĘDĄCA FOTOGRAFICZNĄ DOKUMENTACJĄ WYPRAWY DO AMERYKI POŁUDNIOWEJ. JEDNYM Z AUTORÓW ZDJĘĆ JEST STARACHOWICZANIN MARIUSZ SZWUGIER.     ***     W NAJBLIŻSZY WTOREK 15 KWIETNIA O GODZINIE 17:00 W SPÓŁDZIELCZYM DOMU KULTURY PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO Z MIESZKAŃCAMI MIASTA SPOTKA SIĘ PREZYDENT KIELC WOJCIECH LUBAWSKI.     ***     ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ KOŁO W STARACHOWICACH I NADLEŚNICTWO LASÓW PAŃSTWOWYCH W MARCULACH ZAPRASZA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W OBCHODACH 70 ROCZNICY ROZBROJENIA NIEMIECKIEJ STRAŻY LEŚNEJ W MARCULACH PRZEZ ODDZIAŁ PARTYZANCKI ANTONIEGO HEDY "SZAREGO", KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA 12 KWIETNIA O GODZ. 15:00 NA PLACU PRZED SIEDZIBĄ NADLEŚNICTWA W MARCULACH.     ***     W SOBOTNI WIECZÓR STARACHOWICZANIN DAWID KASPERSKI ZMIERZY SIĘ Z REPREZENTANTEM GOSPODARZY CIPRIANEM SCHIOPU NA TURNIEJU SUPERKOMBAT W RUMUNII. TRANSMISJĘ NA ŻYWO Z GALI PRZEPROWADZI STACJA EUROSPORT. BĘDZIE ON PIERWSZYM POLAKIEM, KTÓRY WYSTARTUJE W SUPERKOMBAT FIGHTING CHAMPIONSHIP. JEST TO JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ W EUROPEJSKIM KICKBOXINGU.     ***     ADMINISTRATOR TARGOWISKA MIEJSKIEGO PRZY UL. TARGOWEJ, INFORMUJE ŻE Z UWAGI NA TO, ŻE ŚWIĘTA 1 MAJA I 3 MAJA WYPADAJĄ W DNI USTAWOWO WOLNE OD PRACY, WPROWADZA SIĘ NASTĘPUJĄCE ZMIANY: TARG "CZWARTKOWY" ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 30 KWIETNIA (ŚRODA), TARG "SOBOTNI" ODBĘDZIE SIĘ 2 MAJA (PIĄTEK).     ***     KASIA GĘBOREK ZE STUDIA PIOSENKI STARACHOWICKIEGO CENTRUM KULTURY ZDOBYŁA 3 MIEJSCE W FESTIWALU "SCENA DLA CIEBIE 2014".      ***     NA ŚWIĘTYM KRZYŻU W KLASZTORZE OBLATÓW MISJONARZY ODBYŁ SIĘ REGIONALNY PRZEGLĄD PIEŚNI PASYJNEJ I POKUTNEJ. W IMPREZIE WZIĘŁO UDZIAŁ 20 UCZESTNIKÓW, WŚRÓD NICH BYŁY CHÓRY, ZESPOŁY WOKALNE, ZESPOŁY LUDOWE ORAZ SOLIŚCI. PIERWSZE MIEJSCE W KAT. SOLISTÓW ZDOBYŁ PIOTR KĘDZIORA. STARACHOWICZANIN WYKONAŁ DWIE AUTORSKIE KOMPOZYCJE DO PIEŚNI "DOBRANOC GŁOWO ŚWIĘTA" ORAZ "PŁACZCIE ANIELI".      ***     OŚMIORO KANDYDATÓW WYSTARTUJE W PRZEDTERMINOWYCH WYBORACH PREZYDENCKICH: SYLWESTER KWIECIEŃ - KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, MARZENA MARCZEWSKA - KWW NOWE STARACHOWICE, MARCIN POCHEĆ - KW NASZE-STARACHOWICE, ANDRZEJ PRUŚ - KWW PRAWORZĄDNI I SKUTECZNI, ELŻBIETA PRYCIAK - KW POROZUMIENIE OBYWATELSKIE, ANDRZEJ SENDECKI - KWW ANDRZEJA SENDECKIEGO, BEATA STĄPOR - KWW STARACHOWICE BEZ UKŁADÓW, MAŁGORZATA SZLĘZAK - KWW MAŁGORZATY SZLĘZAK.     ***     PRZEDTERMINOWE WYBORY PREZYDENCKIE ODBĘDĄ SIĘ W NIEDZIELĘ 27 KWIETNIA.  
Drukuj

Będą staże pracownicze

Data: . Opublikowany w Aktualności

Od 23 do 27 kwietnia lokalni przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o staże pracownicze do Powiatowego Urzędu Pracy. Jak informuje jednostka, będą one realizowane w ramach  projektu „Rynek pracy – ocean szans i możliwości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W pierwszej kolejności zatwierdzane będą wnioski przedsiębiorców, którzy zadeklarują dalsze zatrudnienie osób bezrobotnych.

 

Staże pracownicze wynosić będą 6 miesięcy, a będą z nich mogły skorzystać bezrobotne kobiety i mężczyźni, którzy nie uczestniczyli jeszcze w projekcie. Wnioski o przyznanie staży pracowniczych należy składać w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Starachowicach przy ul. Radomskiej 76 do 27 kwietnia włącznie. Aktualne druki wniosków oraz kryteria dotyczące organizacji stażu znajdują się na stronie internetowej www.pup-starachowice.pl.( red).

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.