Z ostatniej chwili
:      ***     W MINIONY WEEKEND NA JEDNYM Z PARKINGÓW NA TERENIE MIASTA NIEZNANY SPRAWCA DOSTAŁ SIĘ DO WLEWU PALIWA I Z SIEDMIU ZAPARKOWANYCH TAM POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH UKRADŁ OLEJ NAPĘDOWY O ŁĄCZNEJ ILOŚCI OKOŁO 550 LITRÓW O WARTOŚCI OKOŁO 2750 ZŁOTYCH.     ***     W PIĄTEK WIECZOREM NA ULICY OSTROWIECKIEJ DOSZŁO DO ŚMIERTELNEGO WYPADKU. 74-LETNI KIEROWCA SAMOCHODU POTRĄCIŁ 55-LETNIĄ KOBIETĘ. ZAŁOGA KARETKI PRÓBOWAŁA REANIMOWAĆ POTRĄCONĄ. NIESTETY, NIE UDAŁO SIĘ, ZMARŁA.     ***     W PIERWSZEJ KOLEJCE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ LIGI OKRĘGOWEJ STAR STARACHOWICE ZREMISOWAŁ Z DRUŻYNĄ SPARTA DWIKOZY 2:2. BRAMKI DLA STARU: K. CHATYS 18', M. WITKOWSKI 61'.     ***     W SOBOTNIE POPOŁUDNIE W GMINIE BRODY W MIEJSCOWOŚCI RUDNIK NIETRZEŹWY KIERUJĄCY VOLKSWAGENEM GOLFEM 27-LATEK UDERZYŁ W AUTOBUS, A NASTĘPNIE W BUSA. KIEROWCA MIAŁ 0,6 PROMILA ALKOHOLU W WYDYCHANYM POWIETRZU.     ***     TADEUSZ SZCZEPAŃSKI I MONIKA WÓJCIK ZGŁOSILI SIĘ DO KONKURSU NA STANOWISKO DYREKTORA II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO. KONKURS ZOSTAŁ UNIEWAŻNIONY NA SKUTEK BŁĘDU W DOKUMENTACJI KANDYDATÓW.     ***   ZARZĄD POWIATU STARACHOWICKIEGO OGŁASZA KONKURS NA STANOWISKO DYREKTORA POWIATOWEGO ZAKŁADU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ W STYKOWIE. WYMAGANE DOKUMENTY NALEŻY SKŁADAĆ DO DNIA 18 SIERPNIA DO GODZ. 15:00 W SEKRETARIACIE STAROSTY POK. 114. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ NA STRONIE BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ STAROSTWA POWIATOWEGO.     ***    BIBLIOTEKA "NAD SKAŁKĄ" PRZY UL. STASZICA 9 ZAPRASZA W KAŻDĄ ŚRODĘ O GODZ. 11:00 DZIECI NA ZAJĘCIA WAKACYJNE. UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY.     ***     W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCYM REMONTEM DRÓG NA TERENIE MIASTA SĄ UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM NA UL. SZKOLNEJ, MROZOWSKIEGO, 17-TEGO STYCZNIA I NOWOWIEJSKIEJ. RÓWNIEŻ ZAMKNIĘTY JEST NA DWA LUB TRZY TYGODNIE JEDNOKIERUNKOWY ODCINEK UL. MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO.     ***     
Drukuj

EMOCJONALIŚCI - cykl jubileuszowych wystaw - także w Starachowicach

Data: . Opublikowany w Kultura

W marcu tego roku przypada 20 lecie działalności grupy twórczej Emocjonalistów (Emotionalist Artists Group) skupionej wokół  prof. Lubomira Tomaszewskiego. Z tej okazji odbędzie się cykl jubileuszowych wystaw w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

 

Miło jest nam poinformować o rocznicowym pokazie, który odbędzie się w Sali Wystawowej Spółdzielczego Domu Kultury w Starachowicach w dniach: 21.III.- 17.IV.2014.

 Honorowy patronat nad wystawą objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. 

Uroczysty wernisaż odbędzie się we wtorek, 25 marca o godz. 17:00. Już teraz organizatorzy pragną zaprosić na Wernisaż Wystawy w Starachowicach (SDK 25 marca o godz. 17:00).  Kurator wystawy; Marcin Bondarowicz i Janusz Skowron.  

Uczestnicy wystawy „20 LAT EMOCJONALISTÓW”: z Polski; Marcin Bondarowicz (ilustracja), Czesław Kotwica (malarstwo), Sewer Salamon (ilustracja), Zbigniew Nowosadzki (malarstwo), Maksymilian Starzec (malarstwo), Adam Panek (grafika), , Renata Komorniczak (rzeźba). Z Francji: Patrycja Todo (fotografia), Piotr Betlej (malarstwo), z Niemiec - Maria Fuks (malarstwo), z Anglii - Agnieszka Uziębło (fotografia), z Luksemburga - Kinga Kolouszek (malarstwo), z USA - Lubomir Tomaszewski (rzeźba, malarstwo), Artur Skowron (fotografia), Janusz Skowron (rysunek), Mieczysław Mietko Rudek (fotografia), Wojciech Kubik (fotografia), Beata Szpura (ilustacja), Anna Zatorska (malarstwo), Jan Hausbrandt (fotografia).

 

Emocjonaliści („Emotionalist Artists Group”) to międzynarodowa grupa artystyczna, powstała w 1994 r. w Nowym Jorku, z inicjatywy znanego rzeźbiarza, prof. Lubomira Tomaszewskiego. 

Tworzą ją malarze, rzeźbiarze, graficy, fotografowie, twórcy tkaniny artystycznej, ale także tancerze i muzycy. Przy całej różnorodności wypowiedzi artystycznej, starają się oni tworzyć sztukę opartą na odwoływaniu się do emocji i uczuć zarówno samych twórców, jak i odbiorców. Jest to forma reakcji na tendencję we współczesnej sztuce do poszukiwania za wszelką cenę nowatorstwa i na imperatyw często nie wytrzymującego próby czasu artystycznego eksperymentowania. Każdy artysta ma także swoją ulubioną technikę, w której się porusza. Nie brakuje też eksperymentów w sposobie tworzenia działa - przykładem mogą być prace wypalane palnikiem gazowym na papierze  autorstwa Lubomira Tomaszewskiego. 

Przekaz Emocjonalistów ma wywoływać wzruszenie, pobudzać emocje, a zarazem nie szuka poklasku. Sama idea powstania grupy wiąże się z tymi ideałami - sprzeciw materializmowi, minimalizacji w sztuce. Artyści ci chcą bowiem doszukiwać się wielkiej formy sztuki i pogłębiać jej przekaz. Począwszy od pierwszej wystawy w 1994 r. w New Canaan Society for the Arts (New Canaan, CT) - Emocjonaliści zorganizowali blisko 200 wystaw. Pokazywali swe prace nie tylko w Stanach ale także we Francji, Niemczech, Danii, Ukrainie i w Polsce. Przez 20 lat swojej działalności- przez grupę przewinęło się kilkudziesięciu artystów plastyków, fotografików, tancerzy i muzyków. ( Projekt plakatu – Marcin Bondarowicz).

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.