Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 listopada 2024 07:39
Reklama
Reklama

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty edukacyjne realizowane z wykorzystaniem niskiego parku linowego

Stowarzyszenie Promocji Talentów oraz Centrum Kreatywności Pałacyk zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych realizowanych z wykorzystaniem niskiego parku linowego.
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty edukacyjne realizowane z wykorzystaniem niskiego parku linowego

Warsztaty odbędą się 29 lipca 2024 (poniedziałek) , w godzinach od 16:30 do 20:30 na terenie przed Centrum Kreatywności Pałacyk przy ulicy Konstytucji 3 Maja 15 w Starachowicach i poprowadzi je Dariusz Kurcman ze Stowarzyszenia Integracja i Rozwój. 

- Niski park linowy to unikalna i rzadko stosowana metoda aktywności. W całym kraju jest zaledwie kilka podmiotów, które stosują tę metodę pracy z grupami w swojej ofercie. W województwie świętokrzyskim jesteśmy jedną organizacją, która dysponuje profesjonalnym sprzętem i trenerem, która stosuje tę metodę aktywności – informuje Dariusz Kurcman - Prekursorami tej metody w naszym kraju są Fundacja Pracownia Nauki i Przygody z Warszawy oraz firma IW.Outdoor z Dolnego Śląska. Od członków obu tych organizacji uczyliśmy się, jak pracować.

Niski park linowy to mobilna konstrukcja, która jest rozwieszana pomiędzy drzewami na niewielkiej wysokości (około 50-70 cm nad ziemią, w zależności od wieku uczestników). Składa się z lin stalowych, po których chodzą uczestnicy zajęć oraz lin alpinistycznych i innych elementów, które pomagają lub utrudniają przejście po linie. Konstrukcja jest każdorazowo dopasowywana do terenu, na którym prowadzone są zajęcia oraz do zaplanowanego celu edukacyjnego co oznacza, że zawsze jest unikalna i niepowtarzalna.  Uczestnicy zajęć przechodzą w grupie, a konstrukcje są zawieszane  w taki sposób, aby przejście parku wymagało komunikacji, współpracy, zespołowego rozwiązywania problemu. Dzięki temu, niski park linowy jest bardzo skutecznym narzędziem do rozwoju kompetencji miękkich i umiejętności społecznych. 

Do udziału w zajęciach zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracujących z młodzieżą i osobami dorosłymi. Zapraszamy także nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych.

Głównym celem zajęć jest propagowanie idei edukacji outdoorowej i ukazanie szerokiego spektrum możliwości wykorzystania tej metody w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. 

Zapisy: 
Tel: 41 322 1156, 574 210 087
E-mail: [email protected] 

Liczba miejsc ograniczona – maksymalnie 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1036 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Uprzejmie dziękuję wszystkim, którzy przyszli na to spotkanie. Pamiętajmy o Jego bohaterze Władysławie Wagnerze- największym polskim żeglarzu i postaci wciąż zbyt mało znanej. A poza tym, to przecież nasz rodak, który urodził się w Krzyżowej Woli, a pierwszych 15 lat spędził nad Lubianką i Kamienną. Zachęcam do lektury. Książka jest dostępna w księgarni w Rynku i antykwariacie przy Piłsudskiego. Od przyszłego tygodnia także w Allegro. W połowie grudnia będzie również wersja audio- minisłuchowisko. Pozdrawiam Redakcję Telewizji!Data dodania komentarza: 28.11.2024, 09:00Źródło komentarza: Promocja książki Aleksandra Łąckiego „Wagner. Pierwszy Polak, który opłynął świat”Autor komentarza: PolkaTreść komentarza: Nie da się jej słuchaćData dodania komentarza: 25.11.2024, 18:11Źródło komentarza: Rozmowa Tygodnia: Agata WojtyszekAutor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Serdecznie zapraszam wszystkich telewidzów na spotkanie! Porozmawiamy o największym polskim żeglarzu i o tym, co zrobić by Władysław Wagner stał się znany w Starachowicach i w Polsce.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 18:06Źródło komentarza: „WAGNER. Pierwszy Polak, który opłynął Świat”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: fajne ALE PO COData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:31Źródło komentarza: Historyczna sala PRL w starachowickiej „dziewiątce”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: firma pierd 💨💨💨 goATData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:19Źródło komentarza: Kto odbierze śmieci w Starachowicach? Trwa przetarg na lata 2025-2026Autor komentarza: nikoTreść komentarza: slay 😋😋😋Data dodania komentarza: 17.11.2024, 19:17Źródło komentarza: Uczniowie ZSZ nr 2 dzielą się tym co najcenniejsze
Reklama
Reklama