Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 listopada 2024 04:51
Reklama
Reklama

Debatowali nad obszarem zdegradowanym

Głównie wyznaczenie granic obszaru zdegradowanego było tematem dyskusji uczestników konsultacji społecznych dotyczących podstaw Gminnego Programu Rewitalizacji, które odbyły się w Urzędzie Miejskim. Stworzenie dokumentu jest niezbędne, aby gmina mogła się ubiegać o środki zewnętrzne na ten cel.
Debatowali nad obszarem zdegradowanym

Kilkanaście osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie gminy Starachowice. Z mieszkańcami miasta spotkali się pracownicy Urzędu Miejskiego Aneta Nasternak-Kmieć i Marcin Bednarczyk. Spotkanie otworzyła z-ca prezydenta ds. gospodarczych Ewa Skiba. Gmina przystępuje do sporządzenia Gminnego Programu rewitalizacji w związku z wejściem w życie ustawy o rewitalizacji.

 

Uchwalenie Gminnego Programu Rewitalizacji to warunek konieczny w ubieganiu się o środki zewnętrzne.

 

Jak informowali urzędnicy punktem wyjścia do wyznaczenia obszaru zdegradowanego i przygotowania programu był podział administracyjny z 1994 roku. Urzędnicy kierując się zapisami ustawy o rewitalizacji oraz przeprowadzoną diagnozą wskazali obszar rewitalizacji, który obejmuje 7 jednostek o łącznej powierzchni 3,54 km2 co stanowi ponad 11 % powierzchni miasta. Wskazane do rewitalizacji jednostki: Dolne – Wzgórze, Stadion, Majówka, Wierzbnik, Zbiornik wodny Pasternik, Zbiornik Wodny Lubianka oraz Park. Wyznaczony obszar jest zamieszkiwany przez 10 416 osób co stanowi 20,86% mieszkanców miasta.

 

Założenia wywołały wśród uczestników konsultacji liczne wątpliwości m.in. co do zakresu wyznaczonego obszaru.

 

W spotkaniu wzięli udział także samorządowcy. Byli to przewodniczący rady miejskiej Włodzimierz Orkisz oraz radni miejscy Piotr Babicki i Sylwester Kwiecień oraz radny rady powiatu starachowickiego Paweł Lewkowicz. Dwaj ostatni żywo włączyli się w dyskusję. 

Kliknij aby odtworzyć
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1035 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Uprzejmie dziękuję wszystkim, którzy przyszli na to spotkanie. Pamiętajmy o Jego bohaterze Władysławie Wagnerze- największym polskim żeglarzu i postaci wciąż zbyt mało znanej. A poza tym, to przecież nasz rodak, który urodził się w Krzyżowej Woli, a pierwszych 15 lat spędził nad Lubianką i Kamienną. Zachęcam do lektury. Książka jest dostępna w księgarni w Rynku i antykwariacie przy Piłsudskiego. Od przyszłego tygodnia także w Allegro. W połowie grudnia będzie również wersja audio- minisłuchowisko. Pozdrawiam Redakcję Telewizji!Data dodania komentarza: 28.11.2024, 09:00Źródło komentarza: Promocja książki Aleksandra Łąckiego „Wagner. Pierwszy Polak, który opłynął świat”Autor komentarza: PolkaTreść komentarza: Nie da się jej słuchaćData dodania komentarza: 25.11.2024, 18:11Źródło komentarza: Rozmowa Tygodnia: Agata WojtyszekAutor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Serdecznie zapraszam wszystkich telewidzów na spotkanie! Porozmawiamy o największym polskim żeglarzu i o tym, co zrobić by Władysław Wagner stał się znany w Starachowicach i w Polsce.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 18:06Źródło komentarza: „WAGNER. Pierwszy Polak, który opłynął Świat”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: fajne ALE PO COData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:31Źródło komentarza: Historyczna sala PRL w starachowickiej „dziewiątce”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: firma pierd 💨💨💨 goATData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:19Źródło komentarza: Kto odbierze śmieci w Starachowicach? Trwa przetarg na lata 2025-2026Autor komentarza: nikoTreść komentarza: slay 😋😋😋Data dodania komentarza: 17.11.2024, 19:17Źródło komentarza: Uczniowie ZSZ nr 2 dzielą się tym co najcenniejsze
Reklama
Reklama