Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 09:44
Reklama
Reklama

Odpoczynek od miasta w starej Chacie Szeptuchy

Tu przyroda i sielska egzystencja pozwalają odetchnąć od cywilizacji: hałasu, pośpiechu i komputerów. Zamiast tego jest niespieszne celebrowanie czasu w zaciszu starego wiejskiego budownictwa, przy zapachu ziół i pianiu koguta. Właścicielka Chaty Szeptuchy Monika Dygas proponuje naturę i polską tradycję jako remedium na problemy współczesnego człowieka i szkołę życia dla młodego pokolenia.
Kliknij aby odtworzyć

 

Chata Szeptuchy jest odzwierciedleniem pasji Moniki Dygas dawną polską wsią. Nazwa tego miejsca wiąże się z zielarskimi zainteresowaniami właścicielki. Szeptuchami nazywano bowiem ludowe uzdrowicielki korzystające głównie z leczniczego bogactwa roślin, a pani Monika kończy kurs fitoterapii.

Wyróżnikiem Chaty Szeptuchy jest drewniany budynek z wizerunkiem namalowanej na ścianie krowy. Jest to odwzorowanie starego zdjęcia przedstawiającego dojarkę. Chata Szeptuchy jest miejscem agroturystycznym otwartym zarówno na dorosłych, jak i wycieczki szkolne. Można tu zobaczyć stare sprzęty rolnicze i te używane w wiejskim gospodarstwie domowym oraz wziąć udział w zajęciach wykonywanych kiedyś przez gospodarzy i w tych, które łączą przyrodę ze sztuką.

Monika Dygas nie narzeka na brak gości. W czym tkwi tajemnica popularności Chaty Szeptuchy? Właścicielka uważa, że w szczerości postawy życiowej, jaką prezentuje swoim gościom. Ona sama mieszka tu na co dzień, miasto odwiedza rzadko. Ludzie widzą, że życie zgodne z rytmem przyrody to jej wybór i to ich przekonuje. Pani Monika jest autentyczna w tym co robi, bo zrealizowała swoje marzenie pielęgnowane od dziecka. Chata Szeptuchy to jej świadomie wybrane miejsce na ziemi, w którym czuje się spełniona i przez to szczęśliwa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Uprzejmie dziękuję wszystkim, którzy przyszli na to spotkanie. Pamiętajmy o Jego bohaterze Władysławie Wagnerze- największym polskim żeglarzu i postaci wciąż zbyt mało znanej. A poza tym, to przecież nasz rodak, który urodził się w Krzyżowej Woli, a pierwszych 15 lat spędził nad Lubianką i Kamienną. Zachęcam do lektury. Książka jest dostępna w księgarni w Rynku i antykwariacie przy Piłsudskiego. Od przyszłego tygodnia także w Allegro. W połowie grudnia będzie również wersja audio- minisłuchowisko. Pozdrawiam Redakcję Telewizji!Data dodania komentarza: 28.11.2024, 09:00Źródło komentarza: Promocja książki Aleksandra Łąckiego „Wagner. Pierwszy Polak, który opłynął świat”Autor komentarza: PolkaTreść komentarza: Nie da się jej słuchaćData dodania komentarza: 25.11.2024, 18:11Źródło komentarza: Rozmowa Tygodnia: Agata WojtyszekAutor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Serdecznie zapraszam wszystkich telewidzów na spotkanie! Porozmawiamy o największym polskim żeglarzu i o tym, co zrobić by Władysław Wagner stał się znany w Starachowicach i w Polsce.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 18:06Źródło komentarza: „WAGNER. Pierwszy Polak, który opłynął Świat”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: fajne ALE PO COData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:31Źródło komentarza: Historyczna sala PRL w starachowickiej „dziewiątce”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: firma pierd 💨💨💨 goATData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:19Źródło komentarza: Kto odbierze śmieci w Starachowicach? Trwa przetarg na lata 2025-2026Autor komentarza: nikoTreść komentarza: slay 😋😋😋Data dodania komentarza: 17.11.2024, 19:17Źródło komentarza: Uczniowie ZSZ nr 2 dzielą się tym co najcenniejsze
Reklama
Reklama