Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 15:42
Reklama
Reklama

Wśród laureatów także PTTK w Starachowicach

W Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wręczono Świętokrzyskie Nagrody Muzealne im. Tadeusza Włoszka, postaci zasłużonej dla ochrony lokalnych zabytków. Wyróżnienie to inicjatywa urzędu marszałkowskiego. Jednym z laureatów zostało też Muzeum Regionalne PTTK w Starachowicach.
Kliknij aby odtworzyć

Prowadzący galę: dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki  Paweł Kołodziejski i jego zastępczyni Wioletta Sobieraj przybliżyli ideę nagrody i sylwetkę jej patrona. Laury wręczono w 4 kategoriach. Dr Justynę Dziadek, dyrektorkę Muzeum Regionalnego w Pińczowie uhonorowano za najlepszą wystawę pod hasłem „Propius ad Deum - Sztuka Sakralna na Ponidziu”. Za najlepszą publikację nagrodę otrzymała Bożena Ewa Wódz z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, autorka książki „Dzieje Zamku Królewskiego w Sandomierzu”. Nagrodę najlepszego edukatora muzealnego otrzymał Krzysztof Myśliński z Oddziału Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Natomiast nagroda honorowa trafiła do Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. Były też dwie nagrody specjalne dla muzeów o charakterze społecznym, przyznane przez Oddział Świętokrzyski Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Jedną z nich otrzymał Oddział PTTK w Starachowicach, którego zbiory od kilku lat przechowywane są w siedzibie Odlewni Polskich S.A.

Nagrodę odebrali wiceprezesi oddziału PTTK: Szymon Przewłoka i Andrzej Pacek. Nagrody im. Tadeusza Włoszka przyznano po raz drugi, a ich pomysłodawcą jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Wicemarszałek Marek Bogusławski oraz przewodniczący sejmiku Andrzej Pruś podkreślili potrzebę docenienia pracy muzealników. Galę uatrakcyjnił występ Jacka Bończyka z zespołem w repertuarze Wojciecha Młynarskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1027 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Uprzejmie dziękuję wszystkim, którzy przyszli na to spotkanie. Pamiętajmy o Jego bohaterze Władysławie Wagnerze- największym polskim żeglarzu i postaci wciąż zbyt mało znanej. A poza tym, to przecież nasz rodak, który urodził się w Krzyżowej Woli, a pierwszych 15 lat spędził nad Lubianką i Kamienną. Zachęcam do lektury. Książka jest dostępna w księgarni w Rynku i antykwariacie przy Piłsudskiego. Od przyszłego tygodnia także w Allegro. W połowie grudnia będzie również wersja audio- minisłuchowisko. Pozdrawiam Redakcję Telewizji!Data dodania komentarza: 28.11.2024, 09:00Źródło komentarza: Promocja książki Aleksandra Łąckiego „Wagner. Pierwszy Polak, który opłynął świat”Autor komentarza: PolkaTreść komentarza: Nie da się jej słuchaćData dodania komentarza: 25.11.2024, 18:11Źródło komentarza: Rozmowa Tygodnia: Agata WojtyszekAutor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Serdecznie zapraszam wszystkich telewidzów na spotkanie! Porozmawiamy o największym polskim żeglarzu i o tym, co zrobić by Władysław Wagner stał się znany w Starachowicach i w Polsce.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 18:06Źródło komentarza: „WAGNER. Pierwszy Polak, który opłynął Świat”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: fajne ALE PO COData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:31Źródło komentarza: Historyczna sala PRL w starachowickiej „dziewiątce”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: firma pierd 💨💨💨 goATData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:19Źródło komentarza: Kto odbierze śmieci w Starachowicach? Trwa przetarg na lata 2025-2026Autor komentarza: nikoTreść komentarza: slay 😋😋😋Data dodania komentarza: 17.11.2024, 19:17Źródło komentarza: Uczniowie ZSZ nr 2 dzielą się tym co najcenniejsze
Reklama
Reklama