Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 22:59
Reklama
Reklama

Rocznica 9 maja 1945 roku

Starachowiccy działacze Ligi Obrony Kraju uczcili wczoraj zakończenie II wojny światowej. W trakcie okolicznościowej wieczornicy w Spółdzielczym Domu Kultury mówiono o niesprawiedliwym podziale na dobrych i złych żołnierzy. Ponadto wręczono związkowe odznaki i wysłuchano koncertu zespołu „Wiarusy”.
Rocznica 9 maja 1945 roku

Organizatorami wczorajszych obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej był zarząd powiatowy Ligi Obrony Kraju oraz Klub Żołnierzy Rezerwy LOK. Zaproszeni spotkali się wieczorem w Spółdzielczym Domu Kultury. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień. Ich treścią były informacje historyczne dotyczące zakończenia II wojny światowej, a także ocena tamtych wydarzeń przez współczesnych. Wszyscy prelegenci byli zgodni, że nie należy potępiać polskich żołnierzy, którzy pokonali hitlerowców tylko dlatego, że służyli w armii podległej Związkowi Radzieckiemu. Nawet, jeśli konsekwencją wkroczenia do Polski wyzwoleńczej Armii Czerwonej, było podporządkowanie naszego kraju komunistycznej Rosji.

 

Wieczornica była okazją do wręczenia odznaczeń Ligi Obrony Kraju oraz Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego dla zasłużonych działaczy. Kilkanaście osób uhonorowano złotymi i srebrnymi krzyżami oraz srebrnymi i brązowymi odznakami.

 

Historyczne spotkanie umilił zebranym Zespół Estradowy „Wiarusy”, który wystąpił z repertuarem pieśni żołnierskich.     

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Starachowice

Ciśnienie: 1033 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Uprzejmie dziękuję wszystkim, którzy przyszli na to spotkanie. Pamiętajmy o Jego bohaterze Władysławie Wagnerze- największym polskim żeglarzu i postaci wciąż zbyt mało znanej. A poza tym, to przecież nasz rodak, który urodził się w Krzyżowej Woli, a pierwszych 15 lat spędził nad Lubianką i Kamienną. Zachęcam do lektury. Książka jest dostępna w księgarni w Rynku i antykwariacie przy Piłsudskiego. Od przyszłego tygodnia także w Allegro. W połowie grudnia będzie również wersja audio- minisłuchowisko. Pozdrawiam Redakcję Telewizji!Data dodania komentarza: 28.11.2024, 09:00Źródło komentarza: Promocja książki Aleksandra Łąckiego „Wagner. Pierwszy Polak, który opłynął świat”Autor komentarza: PolkaTreść komentarza: Nie da się jej słuchaćData dodania komentarza: 25.11.2024, 18:11Źródło komentarza: Rozmowa Tygodnia: Agata WojtyszekAutor komentarza: Aleksander ŁąckiTreść komentarza: Serdecznie zapraszam wszystkich telewidzów na spotkanie! Porozmawiamy o największym polskim żeglarzu i o tym, co zrobić by Władysław Wagner stał się znany w Starachowicach i w Polsce.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 18:06Źródło komentarza: „WAGNER. Pierwszy Polak, który opłynął Świat”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: fajne ALE PO COData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:31Źródło komentarza: Historyczna sala PRL w starachowickiej „dziewiątce”Autor komentarza: nikoTreść komentarza: firma pierd 💨💨💨 goATData dodania komentarza: 17.11.2024, 19:19Źródło komentarza: Kto odbierze śmieci w Starachowicach? Trwa przetarg na lata 2025-2026Autor komentarza: nikoTreść komentarza: slay 😋😋😋Data dodania komentarza: 17.11.2024, 19:17Źródło komentarza: Uczniowie ZSZ nr 2 dzielą się tym co najcenniejsze
Reklama
Reklama